17.04.2017 20:24

Mezinárodní turnaj IBER CUP v Cascais (Portugalsko)

10. 4. 2017 FK Mladá Boleslav - Yokohama Marinos 5:2

Branky FKMB: Straka 3, Naďo, Vajgl

Přátelské utkání ještě den před turnajem s o rok mladším soupeřem se hrálo 3x 30 minut. Japonský tým kvalitní pohybově a v práci s míčem. V zápase velmi dobré úrovně jsme se prosadili střelecky až ve třetí třetině.

Sestava FKMB : Matěj Zaplatílek - Josef Pych, Filip Kolář - Tomáš Straka, Ondřej Naďo,
Štěpán Vajgl - Jan Buryán, Adam Severa

Jiří Hájek, Viktor Soukup - Marek Adámik, Sam Výda, Jan Sofín - Miroslav Steklý, Matěj Oláh

11. 4. 2017 FK Mladá Boleslav - Enfant Terribles (Belgie) 2:4

Branky FKMB: Filip Kolář, Miroslav Steklý

Hráno 2x20 minut. Zápas plný osobních soubojů v rychlé tempu. S rychlostí a důrazem
soupeře jsme měli problémy. Za stavu 2:1 pro nás soupeř otočil výsledek dvěma penaltami a pak přidal čtvrtý gól z brejkové situace.

Jan Sofín - Jan Buryán, Marek Adámik

Samuel Výda, Štěpán Vajgl - Jiří Hájek, Matěj Oláh, Adam Severa - Miroslav Steklý, Viktor Soukup

11. 4. 2017 FK Mladá Boleslav - C. I. F. (Portugal) 2:2

Branky FKMB: Miroslav Steklý, Jan Buryán

Měli jsme dostatek brankových příležitosti, ale proměnili jsme pouze dvě.
Naopak po našich zaváhání v obranné činnosti jsme inkasovali. Vyrovnaný zápas,
ve kterém jsme srovnali až v poslední minutě.

Sestava FKMB: Matěj Zaplatílek - Viktor Soukup, Filip Kolář - Jiří Hájek, Onřej Naďo,
Marek Adámik , Jan Buryán, Adam Severa

Josef Pych, Štěpán Vajgl - Tomáš Straka,
Matěj Oláh, Jan Sofín - Miroslav Steklý, Samuel Výda

12. 4. 2017 FK Mladá Boleslav - FC Europa (Malta) 7:0

Branky FKMB: Jan Buryán 3, Jan Sofín 2, Tomáš Straka, Ondřej Naďo

Náš nejlepší výkon na turnaji. Soupeř nebyl vůbec špatný, jak by napovídal výsledek.
Nám se však dařilo v zakončení, byli jsme maximálně efektivní a vyvarovali se chyb
v obranné činnosti.

Sestava FKMB: Matěj Zaplatílek - Ondřej Naďo, Josef Pych - Tomáš Straka, Samuel Výda, Jan Sofín - Jan Buryán, Jiří Hájek

Viktor Soukup, Filip Kolář - Adam Severa, Marek Adámik, Štěpán Vajgl - Miroslav Steklý,
 Matěj Oláh

13. 4. 2017 FK Mladá Boleslav - Turcifal (Portugal) 3:1

Branky FKMB: Jan Sofín, Adam Severa, Matěj Oláh

Vyrovnané utkání velmi dobré úrovně z obou stran. Oba týmy si vytvářeli šance, ale
my jsme byli úspěšnější v zakončení. Několikrát nás podržel skvělými zákroky brankář
Zaplatílek.

Sestava FKMB: Matěj Zaplatílek - Ondřej Naďo, Filip Kolář - Tomáš Straka,
Matěj Oláh, Jan Sofín - Jan Buryán, Samuel Výda

Josef Pych, Viktor Soukup - Jiří Hájek, Adam Severa, Marek Adámik - Miroslav Steklý, Štěpán Vajgl

13. 4. 2017 FK Mladá Boleslav - Belenenses (Portugal) 1:2

Branka FKMB: Jan Buryán z penalty

Výborný soupeř z vyhlášené portugalské akademie, který na turnaji zatím výrazně
vítězil. První poločas potvrzoval své kvality, vedl 2:0 a měl i další šance.
Ve druhém poločase se hra vyrovnala, po našem snížení na 2:1 jsme soupeře dostali pod tlak
a k vyrovnání bylo opravdu blízko. Těsně před koncem nastřelil Štěpán Vajgl pouze tyč!
Velká škoda, protože remíza by nám zajistila postup mezi prvních šest týmů do finále A.

Sestava FKMB: Matěj Zaplatílek - Ondřej Naďo, Filip Kolář - Tomáš Straka, Matěj Oláh,
Jan Sofín - Jan Buryán, Adam Severa

Josef Pych, Viktor Soukup - Marek Adámik, Jiří Hájek,
Štěpán Vajgl - Miroslav Steklý, Samuel Výda

14. 4. 2017 FK Mladá Boleslav - Oeiras (Portugal) 0:1

O výsledku rozhodla střela z volného přímého kopu, jinak soupeř neměl žádné šance. Ve druhé poločase jsme měli znatelnou převahu, ale tentokrát se nám nedařilo v koncovce.

Sestava FKMB: Matěj Zaplatílek - Josef Pych, Filip Koplář - Tomáš Straka, Ondřej Naďo,,
Jan Sofín - Jan Buryán, Matěj Oláh

Jiří Hájek, Viktor Soukup - Samuel Výda, Adam Severa,
Marek Adámik - Miroslav Steklý, Štěpán Vajgl

Celkové hodnocení turnaje :

Výborně obsazený turnaj musíme hodnotit absolutně kladně. Kluci se mohli porovnat s velmi
kvalitními týmy. A to porovnání pro nás dopadlo velmi pozitivně, v žádném zápase jsme
nepropadli. Všichni hráči se přesvědčili, že když budou dále na sobě pracovat, mohou se
prosadit i v mezinárodním měřítku. Všichni si odnesli i spoustu mimofotbalových zážitků,
např. návštěva krásného stadionu Benfiky Lisabon, anebo koupání v Atlantiku.
Věřím, že pro všechny to bude velký impuls do jejich další fotbalové kariéry.